Kwiecień 200905.04.2009 09:03

W dniach 3-5 kwietnia w Iwoniczu odbyło się II Szkolenie Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego, w którym

członkowie SS WE brali czynny udział. Wspólne spotkanie pozwoliło na dyskusje dotyczące dalszego rozwoju samorządu

studentów i poszczególnych komisji.

Ogólnopolska Konferencja Samorządów Studenckich i Młodych Ekonomistów „Od samorządności do i biznesu”

W dniach 17-19 kwietnia 2009r. po raz pierwszy na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się Ogólnopolska Konferencja Samorządów Studenckich i Młodych Ekonomistów "Od samorządności do I biznesu". Spotkania dobywały się zarówno w obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego jak i poza nimi – dwa dni panele tematyczne przeprowadzone zostały w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy k. Rzeszowa.
Uczestnikami konferencji byli zarówno studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego jak również pojawiła się liczna grupa studentów z innych uczelni. Tematyka konferencji związana była zarówno z kwestiami działania samorządów studenckich jak i tematami stricte  ekonomicznymi. Z referatów wygłoszonych podczas Ogólnopolskiej Konferencji Samorządów Studenckich i Młodych Ekonomistów "Od samorządności do I biznesu" w przygotowaniu znajduje się publikacja pokonferencyjna.
Samorząd Studentów Wydziału Ekonomii pomagał w organizacji konferencji.