Maj 200901.05.2009 09:01

Samorząd Studentów Wydziału Ekonomii pragnąc zaprezentować maturzystom ofertę dydaktyczną i zachęcić ich do podjęcia nauki na Uniwersytecie Rzeszowskim, a w szczególności na Wydziale Ekonomii brał czynny udział w przygotowaniach i organizacji:

• „Targów Edukacyjnych”, które odbywały się w Hali Podpromie,
  • „Dni Otwartych”, które odbywały się na Wydziale Ekonomii oraz w budynku głównym Uniwersytetu Rzeszowskiego,
  • Promowaniu Wydziału podczas święta „Paniaga” - święta ulicy 3-go Maja.

W dniu 5 maja 2009 r. odbył się piknik Wydziału Biologiczno-Rolniczego, Wydziału Ekonomii oraz Rady Mieszkańców DS. Hilton – Merkury. Była to kolejna cykliczna impreza tego typu organizowana na Kampusie w Zalesiu. Przewidziano wiele atrakcji, a wśród nich m.in. spektakl Teatru im. W. Siemaszkowej w repertuarze z musicali „Nic nie może wiecznie trwać” oraz „Ani z Zielonego Wzgórza”, zawody sportowe (turniej w siatkówkę o Puchar Prorektora dr hab. inż. prof. UR Czesława Puchalskiego, streetball, strongman, bungi run, walki gladiatorów, przeciąganie liny itd.) oraz „Test Wiedzy o Uniwersytecie Rzeszowskim”, a w trakcie wspólne grillowanie oraz integracja braci studenckiej.

Imprezę zaingerował o godz. 12.00 „Turniej w Piłkę Siatkową o Puchar Prorektora dr hab. inż. prof. UR Czesława Puchalskiego”, który odbył się na sali gimnastycznej na Zalesiu. Drużyny składały się z 5 osób oraz jednego pracownika UR. Nagrody stanowiły puchary ufundowane przez Prorektora oraz liczne nagrody od sponsorów. Kolejną atrakcję był „Test wiedzy o Uniwersytecie Rzeszowskim”, który miał na celu sprawdzenie wiedzy o uczelni zarówno wśród nauczycieli, pracowników akademickich jak i studentów. Po teście zainteresowani udali się na spektakl teatralny, a po nim przeszli pod scenę, na której odbywały się konkursy.

Niemałą atrakcję stanowiły Wybory Miss Oriflame – UR Zalesie. Kandydatki prezentowały się jury oraz widzom w dwóch odsłonach: w strojach egzaminacyjnych oraz dyskotekowych, a także odpowiadały na liczne pytania prowadzących. Spośród kandydatek wyłoniono 4 dziewczyny, które otrzymały tytuły : Miss Oriflame- UR Zalesie, I V-ce Miss, II V-ce Miss oraz Miss Publiczności. Pierwsze trzy tytuły przyznawało jury natomiast Miss Publiczności wybierali widzowie, a kryterium stanowił największy aplauz dla kandydatki. Swoją obecnością zaszczycił: Konrad Fijołek Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, kandydat do Parlamentu Europejskiego Marta Niewczas jak również władze rektorskie i dziekańskie .Muzyczną oprawę imprezy zapewniała ekipa Pro-Sound, support zespół Fokus, a gwiazdą wieczoru był zespół „D-Bomb”, który porwał brać studencką do wspólnej zabawy. Dużą popularnością cieszyło się także karaoke, które  trwało do późnych godzin nocnych.
Imprezę można zaliczyć do bardzo udanych, a to dzięki wsparciu zarówno sponsorów jak i przyjaciół Kampusu Akademickiego Zalesie.

Samorząd Studentów Wydziału Ekonomii uczestniczył w Korowodzie 2009 „Barwna Parada” - Juwenalia  akademickie Uniwersytetu Rzeszowskiego – 14-17 maj 2009. Celem Korowodu było zaprezentowanie charakterystyki  oraz specyfiki Wydziału Ekonomii.