Studia podyplomowe Ubezpieczenia społeczne z elementami prawa organizowane przez Wydział Ekonomii we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego,  II edycja

Nabór otwarty:  od 15 czerwca do 15 września 2018 !!!

Adresaci studiów

Studia zostały opracowane w oparciu o konsultacje i identyfikację potrzeb pracowników ZUS – Oddział ZUS w Rzeszowie. Są one adresowane do osób pragnących pogłębić i uzupełnić  wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz obowiązujących przepisów prawa dotyczących zasad funkcjonowania i sposobów realizacji obowiązków systemu ubezpieczeń społecznych. Program studiów uwzględnia zagadnienia i problemy w zakresie wykonywania zadań stanowiskowych w ZUS, stąd zaspokaja potrzeby szkoleniowe podnosząc kwalifikacje pracowników, a także wszystkich zainteresowanych tematyką ubezpieczeń społecznych i wybranych zagadnień prawa, w tym w szczególności prawa pracy.

Czas trwania i wymiar studiów

Studia trwają dwa semestry, łączna liczba godzin – 211 (zjazdy w trybie weekendowym)

Kadra dydaktyczna

Zajęcia prowadzone są głównie przez pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji, oraz Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także specjalistów z praktyki.

• System ubezpieczeń społecznych w Polsce i na świecie
  • Podstawy prawne ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych
  • Ubezpieczenia społeczne w prawie UE i prawie międzynarodowym
  • Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym
  • System emerytalny w Polsce
  • Prawo do emerytury
  • Ubezpieczenie rentowe, chorobowe, wypadkowe
  • Ubezpieczenie zdrowotne
  • Podstawy prawa pracy
  • Prawo i postępowanie administracyjne
  • Prawo cywilne
  • Prawo podatkowe
  • Prawo spółek handlowych
  • Prawo rodzinne i spadkowe
  • Prawo zamówień publicznych
  • Odpowiedzialność urzędnicza
  • Podstawowe obowiązki i uprawnienia płatników wobec ZUS
  • Orzecznictwo lekarskie w systemie świadczeń społecznych.
  • Prawo karne materialne i procesowe
  • Postępowanie sądowe w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych
  • Postępowanie egzekucyjne
  • Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne
  • Dostęp do informacji publicznej
  • Zarządzanie ryzykiem
  • Wystąpienia publiczne
  • Komunikacja interpersonalna

Korzyści dla absolwentów

Indywidualny program studiów zorientowany na  potrzeby pracowników ZUS. Ponadto uczestnicy studiów mają możliwość zdobycia wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych niezbędnych do pracy na różnych stanowiskach firm ubezpieczeniowych i instytucjach rynku ubezpieczeniowego. Absolwenci po odbyciu studiów zdobywają dodatkowe kwalifikacje zawodowe, istotne z punktu widzenia pracodawcy.
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Rekrutacja drogą elektroniczną w terminach ogłaszanych na stronie UR.

Podstawowym warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest posiadanie dyplomu ukończonych studiów wyższych (licencjat, inżynier, magister lub równorzędny).

Rejestracja elektroniczna >>otwórz

Dokumenty wymagane w procesie rekrutacji

• podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (w wersji elektronicznej),
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • kserokopia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata na studia w przypadku kandydata będącego cudzoziemcem.

Po potwierdzeniu kwalifikacji na studia należy dostarczyć komplet oryginalnych dokumentów (do potwierdzenia zgodności) oraz dokonać opłaty za studia na konto podane przy opisie studiów na stronie internetowej Wydziału Ekonomii .

O przyjęciu kandydata na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za studia

3290,00 zł (1645,00 zł za semestr) + opłata za dyplom 30 zł (przy minimum 26 osobach))

Od roku akademickiego 2018/2019 opłaty za studia mogą ulec zmianie.

Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Ekonomii
ul. M. Ćwiklińskiej 2, pokój 113