Seminarium o twórczej postawie, racjonalności i planach zawodowych na Wydziale Ekonomii15.04.2019 11:35

4 kwietnia 2019 roku na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego miała miejsce wizyta uczniów z Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie.

Uczestników seminarium przywitała dr hab. Wiesława Kuźniar prof. UR. Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia. W kolejnym punkcie spotkania młodzież rozmawiała z dr Arturem Ostromęckim o twórczej postawie, poprzez którą uzyskują oni realną przewagę w biznesie.

Kontynuacją tej myśli było seminarium z dr Piotrem Cyrkiem, podczas którego uczniowie zastanawiali się nad swoimi planami edukacyjnymi i zawodowymi. Identyfikowali przeszkody w ich realizacji, ale przede wszystkim poszukiwali sposobów pokonywania tych trudności.

W kolejnym etapie spotkania, podczas warsztatów nt. „Nieracjonalny konsument” dr Jakub Bartak przeprowadził szereg eksperymentów potwierdzających fakt, że decyzje nabywcze współczesnych konsumentów obciążone są licznymi ingerencjami i manipulacjami modyfikującymi podstawowe nastawienie klientów.